Krzyż BDSM, krzyż Bondage lub (najczęściej znany jako) krzyż św. Andrzeja, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów Krzyż BDSM. Jest to również jeden z najbardziej przyjaznych dla użytkownika  „dużych” elementów, z którymi można eksperymentować.

Oto kilka przydatnych informacji ogólnych, wskazówek, porad dotyczących bezpieczeństwa, które pomogą Ci w drodze…


DLACZEGO ŚW. ANDRZEJA?

Nazwa i konstrukcja tego mebla dosłownie pochodzi od chrześcijańskiego symbolu - konkretnie od krzyża, na którym zmarł święty Andrzej (zwany również Apostołem Andrzejem i bratem św. Piotra). Jest wiele informacji na temat różnych typów struktur ukrzyżowania.


Z CZEGO SĄ WYKONANE ORAZ JAKIE  WYMIARY POWINIEN MIEĆ  KRZYŻ ?

Krzyże św. Andrzeja muszą być wykonane z czegoś mocnego i solidnego - dlatego większość jest wykonana z drewna. Jest kilka wersji stalowych, lecz one powinny być obite dla komfortu np. skórą. TWÓJ KRZYŻ POWINIEN BYĆ ZAWSZE WYKONANY STARANIE I FACHOWO.

Krzyż BDSM żeby spełnić swoją rolę nie może mieć mniej niż 2 metry wysokości i nie powinien być szerszy niż  około 1 metr dla komfortu użytkowania.

Dodatkowo jeżeli nie mamy możliwości zainstalowania, krzyża na stałe lub mamy problem z przechowywaniem tak dużego sprzętu, można pokusić się o pełno wymiarowy, ale składany krzyż. Który jesteśmy w stanie w ciągu zaledwie paru minut rozłożyć. Po zabawie rozkładamy  go na części   i chowamy do następnego razu.


W JAKI SPOSÓB Z NICH UŻYWASZ?

Jest on dosyć  prosty i nieskomplikowany w obsłudze. To jeden z najłatwiejszych do zabawy mebli i zabawek o tych większych gabarytach. Po prostu zdecyduj, czy chcesz, aby partner lub partnerka skierowane przodem, lub tyłem.

Jest wiele zabawek, których możesz użyć wraz z krzyżem - pasy, pejcze, bicze, dłonie (klapsy), zaciski, zabawki erotyczne,  maszyny do elektrostymulacji, wibratory, łaskotanie, zmysłowy masaż itp. Lista jest nieskończona i ogranicza Was tylko wyobraźnia w zasadzie wszystko, co chcesz zrobić osobie, gdy jest skrępowana.

Niektórzy praktykujący shibari / kinbaku również lubią to używać.

Wreszcie, niektóre wersje pojawiają się na kołowrotku, który przekształca je wkoło do bondage (dzięki czemu można bawić się ustawieniem w różnych płaszczyznach.JAK ZACHOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO PRZY UŻYWANIU KRZYŻA  BDSM?

Pierwszą  rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że jest przymocowany do ściany, bez szans na przywrócenie.

Jeśli przymocowanie go do ściany nie wchodzi w grę (jak wypożyczenie itp.), Niektóre z nich mają stojaki lub nawet poziome podstawy, na których staje przytwierdzone do niego osoba dodatkowo do stabilizując. Musisz przewidzieć jak mocno, osoba przytwierdzona do krzyża będzie się szamotała. I czy krzyż będzie w stanie go wytrzymać bez możliwości przewracania się.

Do przykucia partnera lub partnerki najlepiej używać specjalnych skórzanych kajdanek. Natomiast nie zaleca się używania kajdanek stalowych, gdyż ranią  one nadgarstki. Także wszelkiego rodzaju liny nie są dobrym pomysłem.

Uzgodnij z wyprzedzeniem wasze słowa bezpieczeństwa (w tym jakiś gest zwłaszcza jeśli zamierzasz używać knebli lub czegokolwiek, co utrudni komunikację werbalną). Wszelkiego typu pasy, kajdanki są pewnie przytwierdzons, ale nie za ciasno poniewasz (odcięcie krążenia może mieć złe skutki dla Twojego partnera).


JAKIEŚ INNE PRZYDATNE INFORMACJE?

  • Upewnij się, że krzyż BDSM znajduje się w miejscu, które zapewni dużo swobodnego miejsca na Wasze zabawy.

  • Zawsze utrzymuj swój krzyż w czystości i sterylnosci (niezależnie od tego, ile osób go używa).